Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia

Dzisiaj zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy M. B. Pocieszenia.

Miesiąc czerwiec poświecony jest Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo odprawiane jest codziennie, także w niedzielę przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W piątek 6 czerwca przypada Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16:30 do 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.

Sobota 7 czerwca – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30, w środę od godz. 9:00 do 10:00. W piątek kancelaria będzie nieczynna.

Koncerty: W piątek 6 czerwca wystąpi w naszym kościele chór i orkiestra angielskiego uniwersytetu Portsmouth. Zespoły wykonają m.in. muzykę Holsta, Stanforda, Tavenera i Mealora. W następną niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zaśpiewa niemiecki chór z Saksonii. Początek obydwu koncertów o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Święci i błogosławieni

Wtorek 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Środa 4 czerwca – wspomnienie bł. Jakuba z Viterbo, biskupa, augustianina

Czwartek 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Gdy szukam Ciebie, mojego Boga, szukam życia szczęśliwego. Będę Cię szukał, by dusza moja żyć mogła. Ciało me żyje dzięki mojej duszy, a dusza żyje dzięki Tobie”.