Ogłoszenia Duszpasterskie – 18 Niedziela Zwykła

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Msze św. w miesiącu sierpniu sprawowane są: w niedziele o godz. 900; 1100; 1215; 1800. Natomiast w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

W miesiącu sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730; W środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

W piątek 7 sierpnia przypada Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1630 do 1800. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.

Koncerty: Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele kolejny koncert znakomitej młodzieżowej orkiestry symfonicznej z Anglii – „Essex Youth Orchestra”. Zespół wykona m.in. piękne poematy symfoniczne Sibeliusa, Smetany i Dvorzaka. Jest to muzyka inspirowana folklorem słowiańskim. Początek koncertu o godzinie 19:15. Wstęp wolny.

Z kalendarza liturgicznego

Wtorek 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Czwartek 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego

Sobota 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Lepiej uczyć się rzeczy pożytecznych niż podziwianych”.