Ogłoszenia duszpasterskie – 28 Niedziela zwykła

Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski, – pod hasłem – Totus Tuus (Cały Twój). Jak co roku – wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. prowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach: Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, o powołania do Zakonu sióstr i braci augustianów, za chorych, o pokój na świecie, za zmarłych.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Koncerty:    Dzisiaj 11 października o godzinie 19:00 odbędzie się koncert „V Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego”.

Poniedziałek 12 października – w zakonie augustiańskim wspomnienie bł. Marii Teresy Fasce, dziewicy

Wtorek 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia – wspomnienie zmarłych dobroczyńców rodziny augustiańskiej

Czwartek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Sobota 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Człowieka uszczęśliwi jedynie Ten, który go stworzył.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Jan Broda, +Zofia Pulak i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.