Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła

W listopadzie w naszym kościele po wieczornej Mszy św. o godz. 1800 (z wyjątkiem niedziel), modlimy się za bliskich zmarłych wymienionych w naszych wypominkach.

W środę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległościpodczas Mszy św. o godz. 700, 800 i 1800 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia chcemy dziękować Bogu za odzyskaną niepodległość i prosić o dalszą opiekę.

W sobotę 14 listopada nastąpi zamknięcie procesu, na etapie Archidiecezjalnym, augustiańskich męczenników, Sług Bożych:

o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki. Sesja zamknięcia, odbędzie się w obecności Arcybiskupa Marka Jedraszewskiego. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, udział szerszego grona wiernych na tym spotkaniu, został ograniczony.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem prosimy zgłaszać na furcie klasztornej lub w zakrystii.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób.

Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących zaleceń.

Poniedziałek 9 listopada – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Wtorek 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Środa 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

Czwartek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Piątek 13 listopada wspomnienie  Świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Czym jest Pismo Święte, jak nie światłem postawionym przez Boga w ciemności.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Eugenia Czemborowicz, +Zdzisław Cichowski i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.