Ogłoszenia duszpasterskie – 34 niedziela zwykła

Dzisiaj Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 9:00 11:00. 12:15, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia, Panu organiście Jackowi Sajce, życząc zdrowia i łask potrzebnych w realizowaniu powołania, dla dobra wiernych gromadzących się w kościele św. Katarzyny.

W listopadzie w naszym kościele po wieczornej Mszy św. o godz. 1800 (z wyjątkiem niedziel), modlimy się za bliskich zmarłych wymienionych w naszych wypominkach.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy związane z pogrzebem prosimy zgłaszać na furcie klasztornej lub w zakrystii.

W środę 25 listopada w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Uroczystość Patronki kościoła i klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zapraszamy na Mszę św. Odpustową o godz. 18:00, w kościele głównym (wejście od ul. Skałecznej), której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Szymon Jankowski Przeor klasztoru św. Katarzyny.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Wtorek 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung Lac, prezbitera i Towarzyszy

Środa 25 listopada – uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Miłość sprawia, że lekkim się staje i twarde przykazanie”.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Krystyna Chmura, +Janina Miśkiewicz i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.