Ogłoszenia duszpasterskie – 2 tydzień adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest codziennie o godz. 1800, z wyjątkiem soboty i niedzieli.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 2 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

We wtorek 8 grudnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa  „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Poniedziałek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Istnieją dwa rodzaje jałmużny: dawanie i przebaczanie. Dawanie tego, co dobrego zdobyłeś; przebaczanie tego, co wycierpiałeś.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Krzysztof Śliwa i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.