Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Zwykła

Dzisiaj o godz. 12:15 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. sprawowana w 550 rocznicę śmierci Sługi Bożego Izajasza Bonera. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Kanonik Andrzej Scąber, delegat Arcybiskupa Krakowskiego do spraw kanonizacyjnych. Będziemy, także modlić się o rychłą beatyfikację augustiańskiego zakonnika i profesora Akademii Krakowskiej z XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa. Modlitwy w tej intencji będziemy zanosić do Boga, także w poniedziałek 8 lutego.

W tym tygodniu, kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz.16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać we wtorki.

W czwartek 11 lutego obchodzimy XXIX Światowy Dzień Chorego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to odpowiedni moment, by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Niech nasze myśli modlitwy, tego dnia kierują się także do tych, którzy cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa.

Do odwołania w kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Poniedziałek 8 lutego – w zakonie augustiańskim – wspomnienie Sługi Bożego Izajasz Boner, zwanego błogosławionym, prezbitera

Środa 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Czwartek 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Lepiej mieć zdrową duszę niż mądrą głowę.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.