Ogłoszenia Duszpasterskie 19 Niedziela Zwykła 8 sierpnia 2021 roku

Dzisiaj w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W sierpniu Msze św. w tygodniu, sparowane są o godz. 7:00 i 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. W niedzielę o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00 w kościele głównym.

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Poniedziałek 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Wtorek 10 sierpnia – św. świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika

Środa 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Piątek 13 sierpnia – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Sobota 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Chrystus Pan w swej Męce oddał za nas to, co od nas otrzymał przy narodzeniu: ciało i krew.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Zofia Tomza, +Stanisław Czemborowicz, i  wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.