Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest o godz. 700, z wyjątkiem niedzieli.

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W środę 8 grudnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 10 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się jedynie do tych, którzy wypełnią formularz w formie zaproszenia, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy: parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenie należy złożyć do 22 grudnia. Terminy wizyt są następujące: 27, 28, 29, 30 grudnia.  Następnie: 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11 stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii lub na furcie klasztoru.

W krużgankach kościoła można obejrzeć wystawę pt. Umocnieni łaską, przybliżającą męczenników augustiańskich, którzy ponieśli śmierć w Auschwitz i Dachau. Wystawa została zorganizowana z okazji 80 rocznicy śmierci Sługi Bożego o. Wilhelma Gaczka.

Wtorek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Środa 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Chcę pamiętać o Tobie, chcę Ciebie poznać, chcę kochać Ciebie.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.