7 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii. Porządek Mszy św. jest następujący: Msza św. o godz. 900 będzie odprawiona w kaplicy M. B. Pocieszenia. Msza św. pierwszokomunijna dla dzieci ze Szkoły Nr 160 o godz. 1000, a dla dzieci ze Szkoły Nr 22 o godz. 1230. Nabożeństwo majowe o godz.1730 i Msza św. o godz. 1800 w kościele głównym. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 1100.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej od poniedziałku do czwartku będzie odprawiane w kościele głównym przed Mszą św. o godz. 1730. W piątek nie ma nabożeństwa majowego.

W piątek 22 maja w naszym kościele przypada dzień św. Rity z Cascia. Uroczysta Msza św. odpustowa w rocznicę śmierci świętej zakonnicy i stygmatyczki, patronki spraw trudnych będzie sprawowana o godz. 1800, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bpa Damiana Muskusa. Ze względu na bardzo dużą ilość wiernych przybywających do naszego kościoła, Msze św. tego dnia sprawowane będą: o godz. 700; 800; 1000; 1200, 1400 i 1800 w kościele głównym. Błogosławieństwo róż będzie podczas każdej Mszy św. Odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity, z racji przypadającego w tym roku białego tygodnia będzie tylko w piątek o godz. 1700. Tego dnia będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty podczas każdej Mszy św.

W tym tygodniu katecheza dla dorosłych w czwartek 21 maja o godz. 1840              w Sali B.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę od 9:00 do 10:00. W piątek kancelaria jest nieczynna.

Święci i błogosławieni

Wtorek 19 maja – w zakonie augustiańskim – wspomnienie błogosławionych Klemensa z Osimo i Augustyna z Tarano, prezbiterów

Piątek 22 maja – Wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy, w naszym kościele uroczystość.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych”.