Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu

Dziś Dom Samopomocy Fundacji „Leonardo” dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Piekarskiej 3 zaprasza na kiermasz świąteczny w krużgankach kościoła. Dochód uzyskany z kiermaszu przeznaczony będzie na materiały plastyczne dla podopiecznych domu.

W naszym kościele tradycyjne Roraty czyli Msza Święta o Matce Bożej odprawiana jest codziennie o godz. 18:00 z wyjątkiem soboty i niedzieli.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W tym tygodniu spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek 13 grudnia w klubie Tagasta o godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7, a godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 i 3 Gimnazjum.

Drodzy uczestnicy liturgii mszalnej. Gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej jest dostępna przy wejściu do kościoła.

W zakrystii kościoła można nabyć opłatki i świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód ze świecy (2 złote) przeznaczony jest dla dzieci potrzebujących pomocy.

Wychodząc na potrzeby tych, którzy przechodzą trudne chwile w małżeństwie Parafia św. Katarzyny zaprasza do skorzystania z pomocy spotkania z mediatorem, Panią Marią Drozd, która pomoże w trudnej sytuacji rodzinnej i małżeńskiej. Patronką tego zadania jest św. Rita, która zasłynęła z tego, że obdarzona zaufaniem mieszkańców Cascia niosła pojednanie i tego dokonała. Taka mediacja ma za zadanie wspierać w słuchaniu i słyszeniu siebie nawzajem.  W trakcie mediacji to Wy szukacie rozwiązań, które będą służyły Waszemu życiu. Miejscem spotkań jest Sala „B” obok kancelarii parafialnej, wejście od ul. Augustiańskiej. Spotkania odbywają się we wtorki od 9:00 do10:30 i czwartki od 18:30 do20:00.

Koncerty.

Dzisiaj (w niedzielę 9 grudnia) o godzinie 19:30 odbędzie się koncert galowy kończący IX Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W następną niedzielę 16 grudnia o godzinie 19:00 zaśpiewa chór z Anglii, z Canterbury (The Choir of Kent College). Usłyszymy muzykę na Adwent oraz kolędy w różnych językach. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Zapraszamy.

Święci i błogosławieni.

Czwartek 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Piątek 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Istnieją dwa rodzaje jałmużny: dawanie i przebaczanie. Dawanie tego, co dobrego zdobyłeś; przebaczanie tego, co wycierpiałeś”.