Ogłoszenia parafialne – Niedziela Bożego Narodzenia

sw_brat_albert_by_leon_wyczolkowski_1901-1902 Leon Wyczółkowski – Święty Brat Albert

W październiku tego roku biskupi zdecydowali, że dziś rozpoczyna się Rok św. Brata Alberta. Będzie on trwał do 25 grudnia 2017 roku. Zakończenie Roku św. Brata Alberta będzie miało miejsce podczas uroczystej Mszy Świętej w naszym kościele.

Dziś po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 9:00 modlitwa litanijna Arcybractwa. Nie ma Koronki Arcybractwa o godz. 17:00.

26 grudnia (poniedziałek) Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek sprawowania Mszy św. jak w niedzielę.

Od wtorku 27 grudnia w naszej Parafii rozpoczyna się wizyta duszpasterska, tradycyjna kolęda. Prosimy o zaznajomienie się z planem kolędy, który został wywieszony w gablocie parafialnej. Przy tej okazji chcemy poinformować, że z wizytą duszpasterską przychodzą ojcowie augustianie z Klasztoru św. Katarzyny. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00. Sprawy pogrzebu proszę zgłaszać na furcie klasztornej lub w zakrystii.

W sobotę 31 grudnia o godz. 18:00 uroczysta Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas Nabożeństwa będziemy dziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną, a także prosić o wybaczenie, za to wszystko, co oddaliło nas od Niego.

W przyszłą niedzielę 1 stycznia pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego. Kościół obchodzi ten dzień jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu zgodnie z porządkiem niedzielnym, o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. „Zmianka różańcowa” po Mszy św. o godz. 900.

Święci i błogosławieni.
Poniedziałek 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
Wtorek 27 grudnia – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
Środa 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników
Piątek 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa
Sobota 31 grudnia – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg nas nie opuszcza, jeśli my Go nie opuszczamy. Bóg jest bliżej nas niż my samych siebie”.