Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła

Dziś przypada wspomnienie św. Jana Pawła II i św. Rity, Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity sprawowana jest o godz. 9:00, 11:00, 12:15, 15:00 i 18:00. Przed Mszą św. o godz. 17:00 odczytanie intencji. (tego dnia nie ma Nabożeństwa różańcowego).

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17:00, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 18:00. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30; w środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

W przyszłą niedzielę  29 października po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Nie ma Nabożeństwa Różańcowego.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 23 października – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
Środa 25 października – wspomnienie św. Jana Stone, męczennika, augustianina
Sobota 28 października – święto  świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Dusza żywi się tym, z czego się cieszy”.