Niedziela Zesłania Ducha Świetego – ogłoszenia

W poniedziałek o godz. 1600 Msza św. w pierwszą rocznicę I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 160.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek od 9:00 do 10:00.

W przyszła niedzielę o godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia nie ma Nabożeństwa majowego.

Już teraz informujemy, że spotkanie dla kandydatów na ministrantów – połączone z grą w tenisa stołowego odbędzie się 6 czerwca (sobota) o godzinie 1600 w klubie Tagasta. Serdecznie zapraszamy także kandydatów do służby liturgicznej z rodzicami. Tego samego dnia od godz. 1800 do 1900 odbędzie się spotkanie z młodzieżą w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 w klubie Tagasta.

Koncerty w naszym kościele: Znakomity chór z Niemiec, znakomici instrumentaliści, świetny program, mistyczne wnętrze kościoła świętej Katarzyny… Czy to gwarancja świetnego koncertu? Trzeba (warto) przyjść i posłuchać…„Kindermesse” to kompozycja napisana dla uczczenia i upamiętnienia cierpień i śmierci  dzieci w obozach koncentracyjnych Trzeciej Rzeszy. Zapraszamy dziś, o godzinie 19:00 (bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18:00). Wejście od ul. Skałecznej. Wstęp wolny. W następnych dniach chór wystąpi także w Synagodze Tempel i w kościele Ewangelickim św. Marcina. Szczegóły na plakacie.

Święci i błogosławieni

Poniedziałek 25 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

Wtorek 26 maja – wspomnienie  św. Filipa Nereusza, prezbitera

Czwartek 28 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Ciało nasze jest naszym sługą, tak samo jak my jesteśmy sługami Bożymi”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Stanisław Szczygielski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …