Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 również w kaplicy.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30

Czwartego dnia każdego miesiąca modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau ponosząc śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami. Proces Sług Bożych dobiega końca. Jesteśmy wdzięczni za dar świętości członków naszej wspólnoty parafialnej.

W czwartek 5 marca w ramach obchodów Kościoły Stacyjne Krakowa o godz. 18:00 w kościele głównym zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy serdecznie parafian, grupy modlitewne, zgromadzenia zakonne mieszkające na terenie parafii św. Katarzyny.

6 marca – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 17:00 do 18:00.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 18:00 w krużgankach kościoła.

7 marca – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Na stolikach przy wejściach do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

We wtorek 3 marca o godz. 19:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie z klasy prof. Marcina Szelesta. Usłyszymy wszystkie dzieła organowe Johannesa Brahmsa. Wstęp wolny.

Środa 4 marca – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro”.