Ogłoszenia duszpasterskie – 10 Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

W czwartek 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej Parafii Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Nieszporami  o godz. 16:00. Nieszpory poprowadzą Ojcowie Paulini. Procesja przejdzie do czterech ołtarzy: pierwszy przy ulicy Skawińskiej wykonany przez braci Albertynów; drugi przy ulicy Paulińskiej wykonany dzięki staraniom Pana Stanisława Babiucha, Bogdana Krzyworzeki, państwa Pawlusów i mieszkańców kamienicy nr 6; trzeci ołtarz przy Szkole Podstawowej nr 160 prowadzonej przez Siostry Augustianki, czwarty ołtarz na dziedzińcu ojców Paulinów Na Skałce. Procesja przejdzie ulicami: Skałeczną, Augustiańską, Skawińską, bulwarami nad Wisłą, Paulińską i Augustiańską. Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem przed Bazyliką na Skałce. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą o godzinie 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Nie ma nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi do wzięcia udziału w Procesji Bożego Ciała i sypania kwiatków. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., a także te, które obchodziły w tym roku rocznicę I Komunii św. Dzieci z przedszkola są również zaproszone.

W Oktawie Bożego Ciała, to jest od piątku 16 czerwca do piątku 23 czerwca, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 połączone są z procesją z Najświętszym Sakramentem w krużgankach kościoła (z wyjątkiem czwartku 22 czerwca).

W tym tygodniu kancelaria czynna jest w wtorek od 16:00 do 17:30, a w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00. W czwartek kancelaria jest nieczynna.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 12 czerwca w zakonie augustiańskim – wspomnienie św. Jana z Sahagun, prezbitera
Wtorek 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera. Doktora Kościoła
Środa 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Sobota 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Kto nie widzi celu swej podróży, niech nigdy nie oddala się od krzyża, a sam krzyż będzie go prowadził.”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:     + Jan Krawczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…