Ogłoszenia duszpasterskie – 11 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna. Sprawy związane z Sakramentem małżeństwa i chrztu prosimy o kontakt telefoniczny.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

W piątek 19 czerwca o godz. 16:00 spowiedź dzieci przed pierwszą komunią św. ze Szkoły im. Mikołaja Reja w Krakowie.

W sobotę 20 czerwca o godz. 11:00 spowiedź dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22 przy ul. Chmielowskiego.

W sobotę 20 czerwca o godz. 13:00 Msza św. podczas której dzieci ze Szkoły Mikołaja Reja odnowią przyrzeczenia chrzcielne i przystąpią do pierwszej komunii św.

W przyszłą niedzielę 21 czerwca o godz. 14:00 Msza św. pierwszokomunijna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci ze Szkoły nr 22.

Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odwołuje się dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Dyspensa dotyczy tylko osób w wieku 65 lat i więcej. Osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem znosi się limit osób uczestniczących we Mszach św. Obowiązuje jednak zasada: używania maseczki i zachowania społecznego dystansu.

Komunia św. „każdy wierny ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust”. W związku z tym możemy tylko zachęcić przyjęcie Komunii świętej na rękę. Wierni przyjmujący Komunię świętą na rękę, na oczach szafarza spożywają konsekrowaną Hostię.

Środa 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Piątek 19 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.