Ogłoszenia duszpasterskie – 12 Niedziela Zwykła

Dziś  po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 Koronka Arcybractwa w kaplicy Matki Bożej. Tego dnia nie ma Nabożeństwa czerwcowego.

Do piątku 30 czerwca Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa odprawiane jest codziennie o godz. 17:30 w Kaplicy M. B. Pocieszenia.

W sobotę 24 czerwca w krużgankach naszego kościoła została otwarta wystawa zatytułowana „Exodus do Ziemi Obiecanej”. Wystawa potrwa do końca października. Otwarciu towarzyszyli przedstawiciele wyznań religii chrześcijańskiej: kościoła katolickiego, prawosławnego, ewangelickiego, a także przedstawiciele religii żydowskiej. Temat wystawy został zainspirowany zdjęciami francuskiego księdza, który w latach 60 i 70 ubiegłego wieku utrwalił na ponad 100 wybranych fotografiach, miejsca związane z Ziemią Świętą. Wystawa połączona jest w ramach trwającego w tych dniach w Krakowie na Kazimierzu, Festiwalu Kultury Żydowskiej. Zapraszamy. Przy tej okazji chcemy podziękować Pani Krystynie Kamińskiej, autorce wystawy, która udostępniła zdjęcia i zaprojektowała  ekspozycję, także członkom redakcji wydawnictwa Znak, za okazaną pomoc.

Sobota 1 lipca – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Św. Doroty. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz.: 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedzielę sprawowane są bez zmian o godz.: 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

W tygodniu kancelaria jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

W przyszłą niedzielę, Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę 25 czerwca) wystąpią w naszym kościele chór i orkiestra smyczkowa „Con Fuoco” z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Usłyszymy „Mszę Wschodzącego słońca” (Sunrise Mass) norweskiego kompozytora Ola Gjeilo. Początek koncertu o godzinie 19:15. Wstęp wolny. W sobotę 1 lipca o godzinie 19:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Jakuba Zawadzkiego, organisty kościoła p.w. św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu. W niedzielę 2 lipca o godzinie 19:00 wystąpi Orkiestra Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod dyrekcją Krzysztofa Michałka. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Z kalendarza liturgicznego

Środa 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Czwartek 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Cierpliwość jest towarzyszem mądrości”.

Zmarli z naszej wspólnoty: +Józefa Długosz, + Julian Tomaszek + Zygmunt Orzeł.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …