Ogłoszenia duszpasterskie – 13 Niedziela zwykła

Dziś  po Mszy Świętej o godz. 9:00  Zmianka Różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Exodus do Ziemi Obiecanej”. Temat wystawy został zainspirowany zdjęciami francuskiego księdza, który w latach 60 i 70 ubiegłego wieku utrwalił na ponad 100 wybranych fotografiach, miejsca związane z Ziemią Świętą. Zapraszamy. W zakrystii można zakupić folder w cenie 5 złotych, w którym opublikowano miniatury zdjęć prezentowane na wystawie, opatrzone komentarzem historycznym i religijnym Narodu Wybranego, w drodze do Jerozolimy. Folder jest także pomocą i przewodnikiem, który prowadzi do lektury Pisma Świętego.

W lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu sprawowane są o godz. 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 8:00. W niedzielę sprawowane są bez zmian o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

7 lipca – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W lipcu nie ma odwiedzin chorych. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

Rozpoczęły się wakacje, dla wielu z nas, to czas wyjazdów i odpoczynku. Prosimy i przypominamy o nieustannym kontakcie z Bogiem poprzez nawiedzenie kościoła i modlitwę. Pan Bóg nie ma wakacji tzn. nie zwalnia się z opieki nad nami, w każdym czasie. Miłej zabawy i radości, życzymy szczególnie dzieciom i rodzicom korzystającym z letniego obcowania z przyrodą w gronie najbliższych. Bądźcie uważni na drodze, nie zapominajcie o innych użytkownikach dróg. Niech św. Krzysztof i Aniołowie prowadzą bezpiecznie do celu podróży.

W tygodniu kancelaria jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

Koncerty: Dzisiaj ( w niedzielę 2 lipca) o godz. 19:00 wystąpi w naszym kościele Chór i Orkiestra Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach pod dyrekcją organisty sanktuarium pana Krzysztofa Michałka. Usłyszymy muzykę Bacha, Vivaldiego, Gorczyckiego i Mozarta. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny. W środę 5 lipca oraz w czwartek 6 lipca odbędą się dwa koncerty Festiwalu „Etno – Rozstaje”. Muzyka wykonywana w kościele inspirowana jest prostą ludową religijnością. W piątek 7 lipca oraz w niedzielę 9 lipca usłyszymy koncerty Festiwalu Muzyki Polskiej. Informacje o koncertach tych dwóch festiwali można znaleźć na ich stronach internetowych.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 3 lipca  – święto św. Tomasza, Apostoła
Wtorek 4 lipca – Rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
Czwartek 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
Sobota 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. Tego dnia w naszym kościele modlimy się o beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera, augustianina, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Zło jest brakiem dobra”.