Ogłoszenia Duszpasterskie – 16 niedziela zwykła

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Exodus do Ziemi Obiecanej”. W zakrystii można zakupić folder, w którym opublikowano miniatury zdjęć prezentowane na wystawie, z komentarzem historycznym i religijnym.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz.: 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Koncerty: W czwartek 27 lipca o godz. 20:00 wystąpi w naszym kościele „Capella Cracoviensis”. Zespół wykona muzykę religijną Bartłomieja Pękiela oraz kompozytorów niemieckich (m.in. Jana Sebastiana Bacha). Bilety będą do nabycia godzinę przed koncertem. W sobotę 29 lipca o godz. 19:00 zaśpiewa chór z Anglii – „Yorkshire Youth Choir”. Wstęp na ten koncert jest wolny.
Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Wtorek 25 lipca – Święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia wspominamy patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa.

Środa 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Sobota 29 lipca – wspomnienie św. Marty

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”.