Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła

Msze św. w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane są: w niedziele o godz. 900; 1100; 1215; 1800. Natomiast w dni powszednie o godz. 700 i 1800, nie ma Mszy św. o godz. 800

W miesiącu lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730; W środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

W środę 22 lipca Msze Św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity sprawowane są w kościele głównym o godz. 700, 800, 1200 i 1800. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji. Podczas Mszy św. o godz. 1800 polecać będziemy Bogu za wstawiennictwem św. Rity patronki od spaw trudnych i po ludzku beznadziejnych, zmarłego sierżanta Wehrmachtu, Urbana Thelena (Tejlena), który w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry w Gnieźnie przez gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które z narażeniem życia przewiózł do Inowrocławia.

W przyszła niedzielę 26 lipca o godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: W piątek 24 lipca wystąpi w naszym kościele orkiestra symfoniczna z Anglii –  Oxfordshire County Youth Orchestra”. Jest to jedna z najlepszych na świecie młodzieżowych orkiestr symfonicznych. Krakowski koncert jest częścią europejskiej trasy koncertowej tego zespołu. Wstęp na koncert jest wolny. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Środa 22 lipca – wspomnienie św. Marii Magdaleny

Czwartek 23 lipca – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Piątek 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Sobota 25 lipca – Święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nieszczerość jest wrogiem każdej przyjaźni”.