Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła

Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Exodus do Ziemi Obiecanej”. W zakrystii można zakupić folder, w którym znajdują się miniatury zdjęć prezentowane na wystawie, z komentarzem historycznym i religijnym. Od wtorku 1 sierpnia, od godz. 10:00 do 15:00 w kaplicy św. Doroty można obejrzeć filmy Ziemi Świętej związanych z wystawą.

Piątek 4 sierpnia – Pierwszy piątek miesiąca. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 1630 do 1800.

Sobota 5 sierpnia – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz.: 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W przyszłą niedzielę, Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę) wystąpi młodzieżowa orkiestra z Anglii („Suffolk Youth Orchestra”). Początek koncertu o godz. 19:15, wstęp wolny. W czwartek 3 sierpnia o godz. 20:00 wystąpi Capella Cracoviensis. Koncert nosi tytuł „Missa in illo tempore”. Usłyszymy muzykę religijną włoskich kompozytorów epoki baroku – Frescobaldiego i Monteverdiego. Bilety będą do nabycia przed koncertem. W sobotę 5 sierpnia zaśpiewają w naszym kościele chóry z Rumunii, Serbii i Litwy. Będzie to koncert w ramach „Festiwalu Muzyki i Tańca”. Wstęp na ten koncert jest wolny, początek o godz. 19:15. Zapraszamy

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Wtorek 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Gromadźcie się wokół wzgórz Pisma Świętego. Tam odnajdziecie rozkosz waszego serca, tam nie ma nic zatrutego, nic szkodliwego”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: + Wiesław Orłowski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …