Ogłoszenia duszpasterskie – 17 Niedziela zwykła

Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej kwestują na rzecz pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego i kryzysu humanitarnego w Jemenie. PAH zwraca się z prośbą o wsparcie i dziękuje za każdą kwotę wrzuconą do puszek.

2 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:00 do 18:00.

3 sierpnia – Pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy w 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau, gdzie ponieśli śmierć za wiarę.

W przyszłą niedzielę  Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Poniedziałek 29 lipca –
wspomnienie św. Marty
Środa 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
Czwartek 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Tyle stajemy się z dnia na dzień piękniejsi, o ile wzrasta w nas miłość. Bo miłość jest ozdobą duszy, jest jej pięknem”.