Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła

W tygodniu kancelaria czynna jest w czwartek od godz. 16:00 do 17:30

We wtorek 22 sierpnia Msze św. sprawowane są w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W następną niedzielę, 27 sierpnia po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze  Polskiej Akcji Humanitarnej będą kwestować na rzecz pomocy ofiarom głodu w Sudanie Południowym i Somalii. Ponad 10 milionów Somalijczyków oraz Sudańczyków potrzebuje pilnej pomocy w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Polska Akcja Humanitarna, która od lat prowadzi stałe misje w obu tych krajach, podjęła działania, którymi planuje objąć kilkadziesiąt tysięcy potrzebujących zanim kryzys przerodzi się w klęskę głodu. Polska Akcja Humanitarna zwraca się z gorliwą prośbą o wsparcie i dziękuje za każdą kwotę wrzuconą do puszek.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę) oraz w piątek 25 sierpnia odbędą się dwa koncerty Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”. Dzisiaj o godz. 19:30 z orkiestrą „Sinfonietta Cracovia” zagra gruzińska skrzypaczka Veriko Tchumburidze – laureatka pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w 2016 roku. 25 sierpnia również o godz. 19:30 wystąpi światowej sławy gambista Jordi Savall. Wielokrotnie gościł w poprzednich latach w naszym kościele. Dokładne informacje o koncertach można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu oraz na plakatach.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża

Wtorek 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

Czwartek 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła

Sobota 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Ci, co pełnili miłosierdzie, sądzeni będą podług miłosierdzia”.