Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła

Dziś  Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Jak co roku, w pierwszą niedzielę, września gościmy w naszym kościele małopolskich pszczelarzy, którzy podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 podziękują Bogu za tegoroczne miodowe plony. Festyn Miodobrania odbywa się na Placu Wolnica. Zapraszamy.

W poniedziałek 4 września w naszym kościele przypada Uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, Patronki Zakonu św. Augustyna. Dzień ten jest świętem patronalnym Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia. Przed Mszą św. o godz. 17:00 Koronka Bractwa. Msza Święta Odpustowa sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie o. Szymon Jankowski przeor Klasztoru i opiekun Arcybractwa.

Tego dnia (4 września) rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 22 o godz. 8:00, a dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 160 o godz. 10:15.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30

Polska Akcja Humanitarna z całego serca dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasze działania na rzecz ofiarom głodu w Afryce przekazując darowiznę do puszek wolontariuszy w ubiegłą niedzielę. Dzięki Państwa hojnym sercom zebraliśmy 2649,55 zł. Dziękujemy, że razem z wami będziemy mogli nieść pomoc potrzebującym i zmienimy ich życie.

Od września do końca czerwca w tygodniu Msze Święte w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia sprawowane są o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

Z inicjatywy Akcji Katolickiej 10 września (w niedzielę) nawiedzą nas Relikwie św. Jana Pawła II, który upominał się przed polskimi biskupami w 1993 roku o Akcję Katolicką w Polsce. Celem Akcji Katolickiej jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej oraz organizowanie bezpośredniej współpracy katolików świeckich z hierarchią kościelną w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła. Chcemy wyprosić u Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, aby Akcja Katolicka w naszej parafii nie zanikła, a rozwijała się, aby stawała się coraz bardziej pomocną w życiu parafialnym i w środowiskach pracy i życia swoich członków.

W przyszłą niedzielę  10 września Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i działająca w nim Grupa Teatralna Zatrzymać Obrotówkę zapraszają na wspólny piknik, który będzie miał miejsce między godziną 12:00 a 17:00 przy Bulwarze Wiślanym na końcu ulicy Wietora. Ma być to czas beztroskiego odpoczynku, nieobowiązujących sąsiedzkich rozmów, zabawy i przebywania razem. Informacje o pikniku znajdują się na plakatach. Przyprowadźcie swoje dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Piątek 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Sobota 9 września – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Miłość sprawia, że lekkim się staje i twarde przykazanie”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: +Włodzimierz Hołyst
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …