Ogłoszenia duszpasterskie – 22 Niedziela zwykła

Dziś  Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W poniedziałek 3 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza Święta dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 22 o godz. 8:00, a dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 160 o godz. 10:15.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

We wtorek 4 września w naszym kościele przypada Uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, Patronki Zakonu św. Augustyna. Tego dnia w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 o godz. 12:00 odbędzie się, pod przewodnictwem ks. Metropolity Marka Jędraszewskiego, uroczyste rozpoczęcie Procesu Beatyfikacyjnego „ O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy”, augustianów z klasztoru św. Katarzyny, Podczas otwarcia Procesu, zostanie przedstawiona relacja o życiu i męczeństwie braci augustianów, a członkowie Trybunału Procesu złożą przysięgę. Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie, tak ważne dla braci augustianów i naszej wspólnoty parafialnej. Nie zdarza się to często, dlatego tym bardziej zapraszamy do kaplicy Arcybiskupów Krakowskich. Pamiętamy, że dzień 4 września jest świętem patronalnym Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia. Przed Mszą św. o godz. 17:30 Koronka Bractwa. Msza Święta Odpustowa sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie o. Wiesław Dawidowski, Prowincjał Augustianów w Polsce. Po Mszy Świętej zapraszamy członków Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia, Żywego Różańca, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Lektorów, Liderów Nowego Jeruzalem, Szafarzy Nadzwyczajnych, Ministrantów, przedstawicieli Grupy biblijnej na spotkanie w dziedzińcu klasztornym. (wejście od furty klasztornej).

7 września – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

Od 1 września do 30 czerwca Msze Święte w tygodniu sprawowane są o godz. 7:00, 8:00 i 18:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. W niedzielę o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00 w kościele głównym.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka w języku polskim i angielskim z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę 9 września, jak co roku, będziemy gościć w naszym kościele małopolskich pszczelarzy, którzy podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 podziękują Bogu za tegoroczne miodowe plony. Festyn Miodobrania odbędzie się na Placu Wolnica. Zapraszamy.

Grupa biblijna „Lectio Divina” działająca przy naszej Parafii w ramach dzieła ewangelizacji, zaprasza na pierwsze spotkanie w środę 12 września po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00, tym razem wyjątkowo do Tagasty. Regularne spotkania odbywać się będą w środy po Mszy Świętej wieczornej w Sali „B”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić treść Pisma Świętego i ożywić Go w codzienności.

Siostry Szarytki z ulicy Piekarskiej 4 poszukują osobę do pracy w kuchni do gotowania posiłków dla 14 wychowanków. Prośba jest pilna od zaraz.

Koncerty: W sobotę 8 września o godz. 19:00 w kaplicy św. Doroty zagra duet gitarowy z Finlandii „Duo Caldera”. Będą też czytane fińskie wiersze oraz ich polskie tłumaczenia. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła
Wtorek 4 września, w naszym kościele – uroczystość Matki Bożej Pocieszenia.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Najpierw została nam dana łaska, a teraz zwracamy to, co się należy. Twoje zasługi są właśnie darami Bożymi”.