Ogłoszenia duszpasterskie – 25 Niedziela zwykła

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Grupa biblijna „Lectio Divina” działająca przy naszej Parafii w ramach dzieła ewangelizacji, zaprasza na spotkanie 26 września (środa) w Sali B po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić treść Pisma Świętego.

W środę 26 września o godz. 19:30 w naszym kościele odbędzie się premiera spektaklu „Genesis“ Teatru EXIT – 26 września w kościele Św. Katarzyny o godz. 19:30 odbędzie się premiera nowej sztuki teatru Exit – „Genesis”. To spektakl oparty na tekście biblijnej Księgi Rodzaju w reżyserii Macieja Sikorskiego połączony z piękną muzyką graną i śpiewaną na żywo. W teatrze Exit występuje 6 ciu niepełnosprawnych aktorów oraz zaproszeni artyści – przyjaciele teatru. Zaśpiewa z nami Marek Piekarczyk (znany m in z grupy TSA i musicallu Jesus Chris Super Star) Po spektaklu odbędzie się spotkanie, które poprowadzi Wojciech Bonowicz. Jego gośćmi będą ks. dr hab. Wojciech P. Grygiel, Łukasz Kwiatek i o. Marek Donaj OSA. Goście Wojtka Bonowicza będą rozmawiać m in nt aktualności Księgi Rodzaju we współczesnym świecie związkami między współczesną fizyką a biblijnym opisem stworzenia. Wstęp wolny – na zaproszenia. Trzeba się zgłaszać  mailowo lub sms em na podane na plakatach adresy.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

W niedzielę 16 września w naszym kościele odbyła się kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, której celem jest niesienie pomocy bezdomnym, ubogim, starszym, chorym oraz niepełnosprawnym, w tym dzieciom. Zebrana kwota w wysokości 2500 złotych, zostanie przeznaczona na powyższy cel. Dziękujemy za złożone ofiary.

Drodzy Sąsiedzi! W dzisiejszą niedzielę (23 września) Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i Fundacja Wszyscy Obecni zapraszają na drugi już piknik po sąsiedzku. Piknik zacznie się o godzinie 12:00 przy Bulwarze Wiślanym na końcu ulicy Wietora i potrwa aż do wieczora. Ma być to czas odpoczynku, niezobowiązujących sąsiedzkich rozmów, zabawy i przebywania razem. Informacje o wydarzeniu znajdują się na plakatach. Przyprowadźcie swoje dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół.

W przyszłą niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej.

O godz. 17:00 Nabożeństwo –  Koronka Arcybractwa M. B. Pocieszenia.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 25 września – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
Czwartek 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
Piątek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika, tego dnia w zakonie augustiańskim, wspomnienie błogosławionych Japońskich męczenników
Sobota 29 września – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Lepiej uczyć się rzeczy pożytecznych niż podziwianych”.