Ogłoszenia duszpasterskie – 25 Niedziela zwykła

Dzisiaj, 22 września, Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą Świętą o godz. 17:00 odczytanie intencji.

W poniedziałek 23 września o godz. 17:00 w Tagaście spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej Nr 22

W czwartek 26 września w Tagaście o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z poetą Mariuszem Kusionem, który zaprezentuje nowy tomik wierszy „Błąd w sztuce”. czwartek 3 października godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z pisarzem Stanisławem Srokowskim na wykład: „Awangarda w literaturze i teatrze we Wrocławiu lat 60’tych”.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę ukazującą wysiłek prac konserwatorskich kościoła i klasztoru św. Katarzyny. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy swoją pracą wykazali szczególną troskę, by uratować i restaurować kościół i klasztor św. Katarzyny.  Niech Bóg nagrodzi ich życiem wiecznym.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W niedzielę 29 września Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają  wszystkich sympatyków ul. Wietora na spektakl z muzyką na żywo pt.: „Podwórka żyją Wyspiańskim”. Przedstawienie będzie grane na podwórkach wybranych kamienic przy ul. Wietora. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

Koncerty: W czwartek 26 września o godz. 19:00 odbędzie się na czwarty już koncert z cyklu „Antologia polifonii renesansowej”. Zespół wokalny Capelli Cracoviensis wykona dzieła wokalne kompozytorów z połowy XVI wieku. Informacje o koncercie są podane na stronach internetowych zespołu. W następną niedzielę 29 września o godz. 20:00 zapraszamy na koncert chóru cerkiewnego Patriarchatu Moskiewskiego „Drewnerusskij Raspiew”. Koncert, podczas którego usłyszymy arcydzieła muzyki cerkiewnej, jest dedykowany pamięci Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego i odbywa się pod patronatem Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Informacje są podane na plakatach.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Piątek 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
Sobota 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W zakonie augustiańskim – wspomnienie bł. japońskich męczenników

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Prawa, które są zapisane w sercu ludzi nie może usunąć nawet największa nasza nieprawość”.