Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła

Dziś Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30, także w niedziele z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach: Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, o powołania do Zakonu sióstr i braci augustianów, za chorych, o pokój na świecie, za zmarłych.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30

We wtorek 3 października w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza Święta dla przedszkolaków ku czci Aniołów Stróżów, patronów Przedszkola prowadzonego przez Siostry Augustianki.

6 października – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

Sobota 7 października – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.  Podczas adoracji o godz. 14:00 członkowie Żywego Różańca – odpowiadając na apel biskupów polskich o modlitwę w ramach ogólnopolskiej akcji Różaniec Do Granic, zapraszają do wspólnej modlitwy w tej intencji.

W sobotę 7 października już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie Noc Poezji. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa Chochoła z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego: „Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach”. W ramach tego wydarzenia w naszym kościele, w kaplicy św. Doroty o godz. 19:00  wystąpi – Jakub Kosiniak (aktor, współtwórca wielu audiobooków). Na audycję złożą się teksty poetyckie Stanisława Wyspiańskiego. Tekstom towarzyszyć będzie muzyka współcześnie z Wyspiańskim tworzących kompozytorów polskich – Zygmunta Noskowskiego, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego.

W przyszłą niedzielę 8 października obchodzimy XVII Dzień Papieski, – pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tego dnia – jak co roku – wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. przeprowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży.

Informacja dla mieszkańców dzielnicy Kazimierz. Spotkanie dotyczące likwidacji miejsc parkingowych w całej Strefie Płatnego Parkowania, odbędzie się w najbliższą środę tj. 04.10.2017 w sali parafialnej ojców redemptorystów, Sanktuarium p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego 56  o godzinie 20:00. Spotkanie jest inicjatywą oddolną mieszkańców Strefy Płatnego Parkowania.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Środa 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Czwartek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
Sobota 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Gdzie miłość, tam jest Trójca: Miłujący, Umiłowany i Źródło Miłości”.