Ogłoszenia duszpasterskie – 26 Niedziela zwykła

Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 w kaplicy odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 Nabożeństwo –  Koronka Arcybractwa M. B. Pocieszenia.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach: Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, o powołania do Zakonu sióstr i braci augustianów, za chorych, o pokój na świecie, za zmarłych.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

We wtorek 2 października w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 15:15 zostanie odprawiona Msza Święta dla przedszkolaków ku czci Aniołów Stróżów, Patronów Przedszkola prowadzonego przez Siostry Augustianki.

We wtorek 2 października o godz. 19:00 w kaplicy św. Doroty odbędzie się spotkanie ekumeniczne zorganizowane przez młodzież niemiecką i luterańską z parafii św. Marcina w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, byśmy w różnorodności byli otwarci na wyznawców tej samej religii.

W środę 3 października w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych „O. Wilhelma Gaczka i trzech towarzyszy” zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Uczniów klasy 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej, a także uczniów z klasy 3 Gimnazjum, zamieszkałych w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Tagasty, w czwartek 4 października o godz. 19:00.

5 października – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

6 października – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W sobotę 6 października o godz. 19:30 w kaplicy św. Doroty odbędzie się spotkanie w cyklu Noc Poezji, poświęcona twórczości Zbigniewa Herberta. Jest to autorska interpretacja krakowskiego aktora Jakuba Kosiniaka, zbudowana na fragmentach utworów Zbigniewa Herbarta, na tle współczesnych poecie utworów muzycznych polskich kompozytorów muzyki poważnej. Zapraszamy

W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Wtorek 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Czwartek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Piątek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Gdzie miłość, tam jest Trójca: Miłujący, Umiłowany i Źródło Miłości”.