Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza Święta o Matce Bożej, odprawiane są codziennie o godz. 18:00 z wyjątkiem soboty i niedzieli.

Dzisiaj Fundacja Wszyscy Obecni razem ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na premierę filmu o sąsiadach z ulic Wietora i Chmielowskiego. Projekcja rozpocznie się o godzinie 17:00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 15. W programie: wspólne oglądanie filmu, recital „Dla Sąsiada”, bankiet oraz rozmowy z sąsiadami. Informacje o wydarzeniu znajdują się na plakatach. Przyprowadźcie swoich bliskich, przyjaciół i sąsiadów. Zapraszamy.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W tym tygodniu spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek 20 grudnia w klubie Tagasta – o godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7, o godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 i 3 Gimnazjum.

W piątek 21 grudnia o godz. 9:00 w kaplicy św. Doroty Nabożeństwo Ekumeniczne Katolików i Ewangelików, młodzieży ze Szkoły im. Mikołaja Reja w Krakowie.

W sobotę 22 grudnia Msze św. sprawowane są w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji.

Drodzy uczestnicy liturgii mszalnej – w naszym kościele przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W zakrystii kościoła można nabyć opłatki i świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 2 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy.

Wychodząc na potrzeby tych, którzy przechodzą trudne chwile w małżeństwie parafia św. Katarzyny zaprasza do skorzystania z pomocy spotkania z mediatorem, Taka mediacja ma za zadanie wspierać w słuchaniu i słyszeniu siebie nawzajem.  Miejscem spotkań jest Sala „B” obok kancelarii parafialnej, wejście od ul. Augustiańskiej. Spotkania odbywają się we wtorki od 9:00-10:30 i czwartki od 18:30-20:00.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę 16 grudnia) podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 zaśpiewa chór z Anglii, z Canterbury (The Choir of Kent College). O godzinie 19:00 odbędzie się koncert tego zespołu, podczas którego usłyszymy muzykę na Adwent oraz kolędy. W środę 19 grudnia o godzinie 19:00 wystąpi „Parafialny Chór Cerkwi Greckokatolickiej Pod Wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego” w Krakowie. Usłyszymy kolędy z różnych regionów Ukrainy. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Zapraszamy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Uważajcie wszyscy jednogłośnie Boga za Ojca, Kościół za matkę, a chrześcijan za braci i siostry w rodzinie ludu Bożego”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ o. Bronisław Krąp z klasztoru oo. Paulinów Na Skałce

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …