Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu

Dzisiaj, Msze św. sprawowane są o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 17:00 odczytanie intencji.

Msza św. Roratnia sprawowana jest o godz. 1800 w kaplicy M. B. Pocieszenia

We wtorek 24 grudnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Msza Święta w Noc Wigilijną sprawowana będzie o godz. 2400. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Wizyta u chorych od godz. 900.

25 grudnia (środa) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

26 grudnia (czwartek) Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze święte sprawowane są o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

W przyszłą niedzielę 29 grudnia po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji świątecznych paczek jako wyraz dobroci serca. Wspólnocie Nowe Jeruzalem, którzy przygotowali paczki między innymi dla naszych parafian.
Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest nieczynna.

W naszym kościele dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św., która dostępna jest przy wejściu do kościoła.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 2 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Od piątku 27 grudnia do poniedziałku 13 stycznia w naszej Parafii będzie czasem wizyty duszpasterskiej. Prosimy o zaznajomienie się z planem kolędy, który został umieszczony w gablocie parafialnej. Przy tej okazji chcemy poinformować, że z wizytą duszpasterską przychodzą ojcowie augustianie z klasztoru św. Katarzyny: Piotr Lamprecht i Marek Donaj. Kolęda rozpoczyna się o godz. 1600. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie czynna w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

Święci i błogosławieni.
Czwartek 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
Piątek 27 grudnia – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
Sobota 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro”.