Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu

We wtorek 22 grudnia o godz. 1200 i 1800 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji. (Tego dnia nie ma Mszy św. Roratniej).

Ostatnia Msza św. Roratnia zostanie odprawiana w środę 23 grudnia o godz. 1800, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W czwartek 24 grudnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Tego dnia Msza Święta Nocy Wigilijnej, „Pasterka” sprawowana będzie o godz. 2400. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Wizyta u chorych parafian od godz. 900.

25 grudnia (piątek) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

26 grudnia (sobota) Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze święte sprawowane są o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

27 grudnia (niedziela) o godz. 1600 odbędzie się w pomieszczeniach klasztoru opłatkowe spotkanie członków Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia, Żywego Różańca, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Lektorów, i Liderów grupy modlitewnej Nowe Jeruzalem.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

W zakrystii są jeszcze do nabycia poświęcone wigilijne opłatki.

W naszej Parafii od poniedziałku 28 grudnia do 12 stycznia będzie miała miejsce  wizyta duszpasterska, (kolęda). Z wizytą duszpasterską przychodzą ojcowie augustianie z klasztoru św. Katarzyny, w asyście ministrantów. Kolęda rozpoczyna się nie wcześniej niż o godz. 1600. Prosimy zaznajomić się z planem kolędy, który został zamieszczony w gablocie parafialnej.

Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji świątecznych paczek jako wyraz dobroci serca. Wspólnocie Nowe Jeruzalem, którzy przygotowali 40 paczek między innymi dla naszych parafian. Pani Zenobii Zborowskiej za działalność charytatywną i pomoc w sprzedaży świec Caritasu. Z zebranych środków pieniężnych, zakupiono 20 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii. Siostrom Augustiankom, które zorganizowały wśród rodziców z Przedszkola, zbiórkę świątecznych paczek. Z zebranych ofiar pieniężnych, odzieży i słodyczy dla dzieci od 3 do 6 lat przygotowano 35 paczek, które zostaną przekazane dzieciom z Ukrainy.

Dzisiaj (niedzielę 20 grudnia) w naszym kościele odbędzie się koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry „Ardente”. Usłyszymy muzykę Bacha i Corellego. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej + Barbara Nykiel, + Renata Obstarczyk-Oświecimska, + Jolanta Hromek.