Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Dobry Pasterz

Chrystus Dobry Pasterz (mozaika, I połowa V wieku. Mauzoleum Galli Placydii. Rawenna, Włochy)

Dziś zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej. Także dziś w naszym kościele odbywa się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św. jest następujący: Msza św. o godz. 9:00 odprawiona jest w kaplicy M. B. Pocieszenia. Msza św. pierwszokomunijna dla dzieci ze Szkoły Nr 160 o godz. 10:00, a dla dzieci ze Szkoły Nr 22 o godz. 12:30. Nabożeństwo majowe o godz.17:30 i Msza Święta o godz. 18:00 w kościele głównym. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 11:00.

Przez cały miesiąc maj nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30. W tym tygodniu ze względu na „Biały Tydzień” Msze św. o godz. 18:00 i Nabożeństwo majowe o godz. 17:30 sprawowane będą w kościele głównym.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej zaprasza na Mszę świętą oraz spotkanie z charyzmatykiem, ewangelizatorem i autorem książki „Oczami Jezusa” Alanem Amesem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 maja o godz. 19:00 w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu przy Placu Wszystkich Świętych 5. Po Mszy Świętej będzie możliwość wysłuchania świadectwa Alana Amesa, a następnie wzięcia udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwie wstawienniczej. Będzie także możliwość zakupu książek autora. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę 14 maja odbędzie się uroczysta procesja ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, z Wawelu na Skałkę. Tradycyjnie na kilka godzin powierza się naszej Parafii relikwię św. Biskupa. Uroczysta Msza Święta w obecności relikwii zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10:00. Porządek sprawowania Mszy św. będzie następujący: o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msze św. o godz. 10:00, 11:00, 12:15 i 18:00 będą odprawiane w głównym kościele. Tego dnia zapraszamy na Uroczyste Nieszpory do Bazyliki Ojców Paulinów „Na Skałce” o godz. 16:30. Nieszpory z kazaniem poprowadzą ojcowie Augustianie. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa majowego.

Poniedziałek 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
Sobota 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:  +Leszek Rawski
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…