Ogłoszenia Duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj uroczysta procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę. Tradycyjnie na kilka godzin powierza się naszej Parafii relikwię św. Biskupa. Uroczysta Msza św. w obecności relikwii zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10:00. Porządek sprawowania Mszy św. będzie następujący: o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msze św. o godz. 10:00; 11:00; 12:15; i 18:00 będą odprawiane w głównym kościele. Zapraszamy także na Uroczyste Nieszpory do Bazyliki Ojców Paulinów Na Skałce o godz. 16:30. Nieszpory poprowadzą ojcowie Augustianie. Nie będzie dzisiaj Nabożeństwa majowego.

 W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30, w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

 Przez cały miesiąc maj Nabożeństwo ku czci Matki Bożej będzie odprawiane codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W przyszłą niedzielę 18 maja w naszym kościele odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii. Porządek sprawowania Mszy św. będzie następujący: O godz. 9:00 zostanie odprawiona w kaplicy M. B. Pocieszenia, o godz. 12:15 i 18:00 sprawowana będzie w kościele głównym. Msza św. pierwszokomunijna dla dzieci ze Szkoły Nr 160 sprawowana będzie o godz. 10:00. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 11:00.

Już teraz chcemy poinformować, że w przyszłym tygodni w czwartek 22 maja w naszym kościele przypada dzień św. Rity z Cascia. Uroczysta Msza św. odpustowa w rocznicę śmierci świętej zakonnicy i stygmatyczki, patronki spraw trudnych będzie sprawowana o godz. 18:00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bpa Tadeusza Pieronka. Ze względu na bardzo dużą ilość wiernych przybywających do naszego kościoła, Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7:00; 8:00; 10:00; 12:00, 14:00 i 18:00 w kościele głównym. Błogosławieństwo róż będzie podczas każdej Mszy św. Odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity 30 minut przed każdą Mszą św. (z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00). Będzie także możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Prosimy o modlitwę za wszystkich pielgrzymów, którzy tego dnia nawiedzą nasz kościół.

Święci i błogosławieni

Środa 14 maja – Święto Św. Macieja, Apostoła

Piątek 16 maja – Święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, i Męczennika, patrona Polski. Tego dnia w zakonie augustiańskim wspomnienie świętych Alipiusza i Posidiusza, biskupów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Jako chrześcijanie mamy zabiegać o własne zbawienie, jako pasterze, powinniśmy troszczyć się wyłącznie o dobro owczarni. Wielu jest chrześcijan, którzy nie są pasterzami. My, jako chrześcijanie, mamy zdać Bogu rachunek z własnego życia; ale ponadto jesteśmy pasterzami i dlatego będziemy składać rachunek również z naszego pasterzowania”.