Ogłoszenia Duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj o godz. 1100 Msza św. Rocznicowa I Komunii Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22.

Także dzisiaj w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Z tego względu nie będzie dzisiaj Nabożeństwa majowego.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730, w środę i piątek od godz. 900 do 1000.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. odbywa się kwesta w ramach akcji „Pola Nadziei”. Jest to zbiórka na chorych przebywających pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Zbiórkę przeprowadzają członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy M. B. Pocieszenia.

Święci i błogosławieni

Poniedziałek 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Czwartek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Sobota 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Kłamstwo polega na mówieniu nieprawdy z intencją oszukania.”.