Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna

Dziś odbywa się uroczysta procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę. Tradycyjnie na kilka godzin powierza się naszej Parafii relikwię św. Biskupa. Uroczysta Msza św. w obecności relikwii zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10:00. Porządek sprawowania Mszy św. będzie następujący: o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msze Święte o godz. 10:00, 11:00, 12:15 i 18:00 będą odprawiane w głównym kościele.

Dziś zapraszamy na Uroczyste Nieszpory do Bazyliki Ojców Paulinów Na Skałce o godz. 16:30. Nieszpory z kazaniem poprowadzą ojcowie Augustianie. Tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego.

Przez cały maj Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest codziennie w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia przed Mszą Święta o godz. 17:30.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

Koncerty: W środę 17 maja wystąpi w naszym kościele jeden z najlepszych amerykańskich chórów uniwersyteckich – „American University Chamber Singers” z Waszyngtonu. Będzie to jedyny koncert tego chóru w Krakowie. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Wtorek 16 maja –Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia w zakonie augustiański wspomnienie świętych Alipiusza i Possidiusza, biskupów

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestrzeń oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują”.