Ogłoszenia Duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj w naszym kościele odbywa się uroczystość Pierwszej Komunii. Porządek sprawowania Mszy św. jest następujący: O godz. 9:00 Msza św. jest w kaplicy M. B. Pocieszenia. O godz. 12:15 i 18:00 Msza św. sprawowana jest w kościele głównym. Msza św. pierwszokomunijna dla dzieci ze Szkoły Nr 160 sprawowana będzie o godz. 10:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od godz. 16:00 do 17:30, w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00. W czwartek kancelaria będzie nieczynna.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiane w kościele głównym przed Mszą św. o godz. 17:30. W czwartek nie ma nabożeństwa majowego.

W czwartek 22 maja w naszym kościele przypada dzień św. Rity z Cascia. Uroczysta Msza św. odpustowa w rocznicę śmierci świętej zakonnicy i stygmatyczki, patronki spraw trudnych będzie sprawowana o godz. 18:00, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bpa Tadeusza Pieronka. Ze względu na bardzo dużą ilość wiernych przybywających do naszego kościoła, Msze św. tego dnia sprawowane będą: o godz. 7:00; 8:00; 10:00; 12:00, 14:00 i 18:00 w kościele głównym. Błogosławieństwo róż będzie podczas każdej Mszy św. Odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity – 30 minut przed każdą Mszą św. (z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00). Będzie także możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Prosimy o modlitwę za wszystkich pielgrzymów, którzy tego dnia nawiedzą nasz kościół.

W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. Rocznicowa I Komunii Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22. Także w przyszła niedzielę o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia.

Święci i błogosławieni

Poniedziałek 19 maja – w zakonie augustiańskim – wspomnienie błogosławionych Klemensa z Osimo i Augustyna z Tarano, prezbiterów

Sobota 24 maja – wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycieli Wiernych

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: + Wojciech Kociuba; + Łukasz Waligóra

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …