Ogłoszenia duszpasterskie – 9 Niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 Zmianka Różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest codziennie o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Do piątku 8 czerwca nabożeństwo połączone jest z procesją z Najświętszym Sakramentem w krużgankach kościoła.

W piątek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

Koncerty: W czwartek 7 czerwca o godz. 20:00 odbędzie się koncert w wykonaniu Krakowskiego Chóru Mieszczańskiego oraz orkiestry Capellae Cracoviensis. Usłyszymy kompozycje religijne Bacha i Haendla. Informacje o biletach są podane na stronie internetowej Capellae Cracoviensis. W piątek 8 czerwca oraz w sobotę 9 czerwca, jak co roku, zaprezentują się uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu „Cracovia Cantans”. Usłyszymy chóry z Polski, Norwegii, Finlandii, Austrii, Rosji, Czech, Kanady, Izraela, Litwy i Estonii. Początek tych dwóch koncertów o godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Poniedziałek 4 czerwca – wspomnienie bł. Jakuba z Viterbo, augustianina, biskupa
Sobota 9 czerwca  – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Prawa, które są zapisane w sercu ludzi nie może usunąć nawet największa nasza nieprawość”.