Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla wszechświata

Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W piątek 1 grudnia – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

Sobota 2 grudnia – Pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę  Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Od przyszłej niedzieli 3 grudnia rozpoczyna się Adwent i trwać będzie do świąt Bożego Narodzenia. W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msze Święte o Matce Bożej odprawiana będzie codziennie o godz. 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, z wyjątkiem soboty i niedzieli. Pierwsza Msza Święta Roratnia będzie odprawiona w poniedziałek 4 grudnia o godz. 18:00. Dzieci zachęcamy do udziału w Roratach. To  niepowtarzalna okazja w zbieraniu obrazków związanych ze św. Józefem. Nie można zapomnieć o zabraniu na Mszę Świętą lampionów.

Koncerty: „Krakowska Orkiestra Ardente” zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy słynne „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncert jest zorganizowany z okazji 226 rocznicy śmierci kompozytora. Odbędzie się on w sobotę 2 grudnia o godzinie 19:15. Wstęp wolny.

Z kalendarza liturgicznego
Czwartek 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Któż z ludzi potrafi osądzić sprawiedliwie. Wszędzie pełno nierozważnych sądów. Ten, o którym zwątpiliśmy, nagle się nawraca i staje się najlepszym. Ten zaś, po którym wiele się spodziewaliśmy, nieoczekiwanie upada, i staje się najgorszym. Zarówno nasza obawa, jak i miłość podlegają wahaniom”.