Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego.

W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska. Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy, który został zamieszczony w gablocie parafialnej.

17 stycznia obchodzimy XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Z tej okazji w Synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24 o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci ks. kardynała Franciszka Macharskiego. Do udziału w tym spotkaniu zapraszają:  ks. kard. Stanisław Dziwisz i prezes Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Pan Tadeusz Jakubowicz. Zapraszamy.

W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie zabraknie w nas modlitwy za wszystkich wyznawców Chrystusa – katolików, grekokatolików, protestantów, prawosławnych. Tylko w jedności zdołamy praktykować słowa Pana Jezusa: Ojcze proszę Cię, by ci których mi dałeś, byli jedno jak Ty jesteś ze Mną.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w czwartek od 16:00 do 17:30 i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Z kalendarza liturgicznego
Środa 16 stycznia – wspomnienie zmarłych krewnych członków Zakonu augustiańskiego
Czwartek 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata
Sobota 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Duch Święty jest cichym Gościem naszej duszy”.