Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

W naszym kościele Msze św. w niedziele sprawowane są o godz. 9:00; 11:00, 12:15, i 18:00

W tygodniu Msze św. sprawowane są w kaplicy M. B. Pocieszenia o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna. Sprawy związane z Sakramentem małżeństwa i chrztu prosimy o kontakt telefoniczny.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

Od poniedziałku Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej.

W czwartek 4 czerwca modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau ponosząc śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami. Proces Sług Bożych dobiega końca. Jesteśmy wdzięczni za dar świętości członków naszej wspólnoty parafialnej.

6 czerwca – Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odwołuje się dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Dyspensa dotyczy tylko osób w wieku 65 lat i więcej. Osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem znosi się limit osób uczestniczących we Mszach św. Obowiązuje jednak zasada: używania maseczki i zachowania społecznego dystansu.

Komunia św. „każdy wierny ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust”. W związku z tym możemy tylko zachęcić przyjęcie Komunii świętej na rękę. Wierni przyjmujący Komunię świętą na rękę, na oczach szafarza spożywają konsekrowaną Hostię.

Wtorek 2 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Czwartek 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia w zakonie Augustiańskim wspomnienie błogosławionego Jakuba z Viterbo, biskupa

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Milczą usta, ale woła serce.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i podczas epidemii koronawirusa.