Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Uroczystość Patronki kościoła i klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą Odpustową o godz. 12:15, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi augustianin o. Jan Biernat z Opactwa w Brnie.

Także dziś po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W listopadzie po Mszy św. o godz. 18:00 z wyjątkiem niedzieli modlimy się za zmarłych wymienionych w naszych wypominkach.

W tym tygodniu nie ma spotkania z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 5 grudnia w klubie Tagasta: o godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7 oraz o godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 i 3 Gimnazjum.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

1 grudnia – Pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Wychodząc na potrzeby tych, którzy przechodzą trudne chwile w małżeństwie. Parafia św. Katarzyny otwiera możliwość skorzystania z pomocy spotkania z mediatorem, Panią Marią Drozd, która pomoże w trudnej sytuacji rodzinnej i małżeńskiej. Patronką tego zadania jest św. Rita, która zasłynęła z tego, że obdarzona zaufaniem mieszkańców Cascia, niosła pojednanie i tego dokonała. Taka mediacja ma za zadanie wspierać w słuchaniu i słyszeniu siebie nawzajem.  Jeśli jest Wam ciężko, macie dość, kłócicie się i nie potraficie przestać? A jednocześnie czujecie, że kochacie męża/żonę i boli Was to, że nie możecie się porozumieć to mediacja jest dla Was. Nie czekajcie aż konflikt się zaogni. W trakcie mediacji to Wy szukacie rozwiązań, które będą służyły Waszemu życiu. Jeśli jesteście gotowi usiąść i głęboko porozmawiać, z pomocą zaufanego mediatora, o tym co dla Was ważne to zapraszamy. Miejscem spotkań jest Sala „B” obok kancelarii parafialnej, wejście od ul. Augustiańskiej. Od 27 listopada we wtorki od 9:00 do 10:30 i czwartki od 18:30 do 20:00.

W przyszłą niedzielę  Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Od przyszłej niedzieli 2 grudnia rozpoczyna się Adwent i trwać będzie do świąt Bożego Narodzenia. W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej, odprawiana będzie codziennie o godz. 18:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, z wyjątkiem soboty i niedzieli. Pierwsza Msza Święta Roratnia będzie odprawiona w poniedziałek 3 grudnia.

Z kalendarza liturgicznego

Piątek 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Gdzie miłość, tam jest Trójca: Miłujący, Umiłowany i Źródło Miłości”.