Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Dziś w naszym kościele odbywa się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy Świętych jest następujący: o godz. 9:00 sprawowana jest w kaplicy M. B. Pocieszenia. Msza Święta. pierwszokomunijna dla dzieci ze Szkoły Nr 160 o godz. 10:00, a dla dzieci ze Szkoły Nr 22 o godz. 12:30. Nabożeństwo majowe o godz.17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msza Święta o godz. 18:00 w kościele głównym. Tego dnia nie ma Mszy Świętej 0 godz. 11:00.

W poniedziałek, wtorek i środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej jest odprawiane przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kościele głównym.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i środę od godz. 16:00 do 17:30.

Czwartek 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej Parafii Procesja Bożego Ciała rozpocznie się (w kościele św. Katarzyny) Nieszporami godz. 16:00, które poprowadzą Ojcowie Paulini. Procesja przejdzie do czterech ołtarzy: pierwszy przy ulicy Skawińskiej wykonany przez braci Albertynów; drugi przy ulicy Paulińskiej wykonany dzięki staraniom Pana Stanisława Babiucha, Bogdana Krzyworzeki, państwa Pawlusów i mieszkańców kamienicy nr 6; trzeci ołtarz przy Szkole Podstawowej nr 160 prowadzonej przez Siostry Augustianki, czwarty ołtarz na dziedzińcu ojców Paulinów Na Skałce. Procesja przejdzie ulicami: Skałeczną, Augustiańską, Skawińską, bulwarami nad Wisłą, Paulińską i Augustiańską. Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem przed Bazyliką na Skałce. Msze Święte w tym dniu sprawowane są o godz.: 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Nie ma Nabożeństwa majowego. Tego dnia serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, do wzięcia udziału w Procesji Bożego Ciała i sypaniu kwiatków. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, a także te, które obchodziły w tym roku rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci z przedszkola są również zaproszone.

Piątek 1 czerwca – Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00. Wizyta u chorych od godz. 9:00. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

Od tego dnia przez cały miesiąc Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce w sobotę 2 czerwca, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy M. B. Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

Wtorek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Piątek 1 czerwca  – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nie chcę być zbawiony bez was”.