Ogłoszenia parafialne – 20 Niedziela zwykła

W miesiącu sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W poniedziałek 17 sierpnia Pan Jacek Sajka, organista Parafii św. Katarzyny obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i życzliwości ludzi. Niech św. Jacek i św. Cecylia wypraszają potrzebne łaski dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

W sobotę 22 sierpnia Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00. Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji.

Zapraszamy do krużganków kościoła gdzie można obejrzeć wystawę ukazującą historię Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. Okazją powstania wystawy jest upamiętnienie Współzałożycielki i pierwszej Przełożonej Zgromadzenia Matki Katarzyny z Kłobucka, która żyła w latach 1552-1620.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Poniedziałek 17 sierpnia – święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej

Czwartek 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Piątek 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża

Sobota 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg nas nigdy nie opuszcza, choć czasem nam się to wydaje.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Zenobia Zborowska i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.