Ogłoszenia parafialne – 21 – Niedziela zwykła

W miesiącu sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W czwartek 27 sierpnia – święto św. Moniki, matki św. Augustyna. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Siostrze Monice, naszej zakrystiance, która obchodzi swoje imieniny. Niech dobry Bóg za przyczyną św. Moniki obdarza  potrzebnymi łaskami w życiu zakonnym i dobra Kościoła. Chcemy także podziękować siostrze Monice za pracę w naszej świątyni, życząc, aby idąc za głosem powołania w Zgromadzeniu Sióstr św. Augustyna cieszyła się nie tylko wstawiennictwem świętych w niebie, ale także naszą wdzięcznością.

W piątek 28 sierpnia w Zakonie Augustiańskim przypada Uroczystość – św. dzisiejszym przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się w 354 roku w Tagaście, zmarł 28 sierpnia 430 roku w Hipponie w Północnej Afryce. Dzień ten w Zakonie augustiańskim jest uroczystością patronalną. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1800 w kościele głównym.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Zapraszamy do krużganków kościoła gdzie można obejrzeć wystawę ukazującą historię Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. Okazją powstania wystawy jest upamiętnienie Współzałożycielki i pierwszej Przełożonej Zgromadzenia Matki  Katarzyny z Kłobucka, która żyła w latach 1552-1620.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

†Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Poniedziałek 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja apostoła

Środa 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Czwartek 27 sierpnia  – wspomnienie św. wspomnienie św. Moniki

Piątek 28 sierpnia – święto św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Sobota 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.