Ogłoszenia parafialne – 22 Niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Od września Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00; 8:00 i 18:00.

We wtorek 1 września o godz. 10:00 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr. 160 prowadzonej przez Siostry Augustianki.

W piątek 4 września – w naszym kościele obchodzimy uroczystość Matki Bożej Pocieszenia. Msza św. Odpustowa sprawowana będzie o godz. 18:00 w kaplicy Matki Bożej. Przed Mszą św. o godz. 17:30 Koronka Arcybractwa.

4 września pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych o godz. 9:00. Spowiedź św. od godz. 17:00 w krużgankach kościoła. Tego dnia modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau gdzie ponieśli śmierć.

W sobotę 5 września Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

Zapraszamy do krużganków kościoła gdzie można obejrzeć wystawę ukazującą historię Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. Okazją powstania wystawy jest upamiętnienie Współzałożycielki i pierwszej Przełożonej Zgromadzenia Matki Katarzyny z Kłobucka, która żyła w latach 1552-1620.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

W trosce o dobro chorych i potrzebujących Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zachęca wiernych, by włączyli się w akcję „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w ramię”, organizowaną przez Małopolskie Centrum Krwiodawstwa pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Centrum krwiodawstwa udaje się zebrać w tym czasie jedynie jedną trzecią zapotrzebowania szpitali w naszym województwie. Dlatego Ksiądz Arcybiskup zachęca wiernych, by zdecydowali się na szczególny uczynek miłości bliźniego i oddali krew w najbliższej stacji krwiodawstwa. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie www.rckik.krakow.pl.

Czwartek 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Piątek 4 września – uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, Patronki Zakonu Augustiańskiego i Arcybractwa.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Ponieważ kochamy życie, wybierzmy przynajmniej życie takie, które powinniśmy kochać.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Zofia Flak i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.