Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu

Sandro Botticelli – Kuszenie Chrystusa (fresk w kaplicy sykstyńskiej)

Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 Zmianka Różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30, w środę od 9:00 do 10:00. W czwartek i piątek kancelaria jest nieczynna.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

We wtorek 7 marca i czwartek 9 marca o godz. 17:00 odbędzie się w głównym kościele próba kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W czwartek po próbie spowiedź święta.

W środę 8 marca prosimy Boga w naszych modlitwach o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera z klasztoru św. Katarzyny.

W czwartek 9 marca w ramach obchodów „Kościoły Stacyjne Krakowa” o godz. 19:30 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. biskup Damian Muskus. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie parafian, grupy modlitewne, zgromadzenia zakonne mieszkające na terenie parafii i pielgrzymów św. Rity.

W tym tygodniu w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna ks. biskupa Grzegorza Rysia. W piątek 10 marca odwiedzi szkoły, ośrodek wychowawczy i zgromadzenia zakonne z terenu naszej parafii. W sobotę 11 marca spotka się z augustianami z klasztoru św. Katarzyny, a o godz. 18:00 podczas Mszy Świętej udzieli młodzieży gimnazjalnej z klas III Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy spotka się z członkami Rady Parafialnej. W niedzielę 12 marca odwiedzi rodzinę z Kazachstanu. O godz. 16:00 spotka się z grupami modlitewnymi działającymi przy kościele św. Katarzyny. O godz. 18:00 odprawi Mszę Świętą na zakończenie wizytacji, a następnie spotka się z lekarzami pracującymi w Szpitalu przy ul. Skawińskiej. Na wszystkich Mszach Świętych niedzielnych wygłosi Słowo Boże, weźmie udział w Nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17:00. Szczegółowy plan został zamieszczony w gablocie parafialnej.

W krużgankach naszego kościoła można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie 8 złotych. Cześć z tej sumy t.j. 2 złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej parafii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Słuchaj mnie, człowieku ubogi, czego ci brakuje, jeżeli jest z tobą Bóg? Słuchaj mnie, o bogaczu, cóż posiadasz, jeżeli Boga nie ma z tobą?”

Zmarli z naszej wspólnoty:
+ Jacek Prochal
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …