Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu

Angelika_Kauffmann_-_Christus_und_die_Samariterin_am_Brunnen_-1796

Angelica Kauffman – Chrystus i Samarytanka przy studni (Rzym, 1796)

Dziś w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730, w piątek od 9:00 do 10:00. W środę kancelaria jest nieczynna.

W środę 22 marca – Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. W tym miesiącu nie będzie Koronki Arcybractwa.

W krużgankach naszego kościoła i zakrystii można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie 8 złotych. Cześć z tej sumy t.j. 2 złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej parafii.

Pragniemy podziękować katechetce Pani Annie Kubik , o. Piotrowi Lamprechtowi, organiście Panu Jackowi Sajce za pracę włożoną w przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, który został udzielony 11 marca podczas wizytacji ks. biskupa Grzegorza Rysia.

Już teraz chcemy podziękować ojcom Paulinom za pomoc w sprawowaniu liturgii niedzielnej (19, 26 marca i 2 kwietnia).

Święci i błogosławieni

Poniedziałek 20 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Chcecie poznać Boga? Zastanawiajcie się nad tą jedną myślą: “Bóg jest miłosierdziem”.