Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła

Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski, który związany jest z pomocą wspierającą edukację dzieci i młodzieży. W niedzielę 8 października Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przeprowadził w naszym kościele zbiórkę na ten cel, podczas której zebrano 1179 złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto: Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

W niedzielę 22 października przypada wspomnienie św. Rity, tego dnia o godz. 9:00, 11:00, 12:15, 15:00 i 18:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1700 odczytanie intencji. (tego dnia nie ma Nabożeństwa różańcowego).

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730; w środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Wtorek 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Środa 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty.
Czwartek 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
Piątek 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Tego dnia w zakonie augustiańskim, wspomnienie – św. Magdaleny z Nagasaki, dziewicy, męczennicy
Sobota 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna: Miłości i tylko miłości szukajcie w Piśmie Świętem, ona leży ukryta w ukryciu, a odsłonięta w odsłonięciu”.