Ogłoszenia duszpasterskie – 27 Niedziela zwykła

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach: Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, o powołania do Zakonu sióstr i braci augustianów, za chorych, o pokój na świecie, za zmarłych.

W czwartek 8 października w naszych modlitwach, wspominamy o. Izajasza Bonera augustianina z klasztoru św. Katarzyny, prosząc o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.

W przyszłą niedzielę 11 października obchodzimy XX Dzień Papieski, – pod hasłem – Totus Tuus (Cały Twój). Tego dnia – jak co roku – wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. przeprowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Koncerty:    Dzisiaj (w niedzielę 4 października), we wtorek 6 października oraz w następną niedzielę 11 października o godzinie 19:00 odbędą się koncerty „V Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego”. Usłyszymy nie tylko akordeon, ale również dźwięki organów. Podczas koncertów obowiązują nadal ścisłe zasady – zachowanie dystansu oraz założone maseczki. Dokładne informacje o programie są podane na plakatach oraz na stronie internetowej festiwalu.

Poniedziałek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy

Środa 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Piątek 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W Zakonie Augustiańskim – wspomnienie bł. Antoniego Patrizi, prezbitera

Sobota 10 października święto św. Tomasza z Villanova, biskupa, patrona studiów w Zakonie Augustiańskim

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Kto kocha pokój, kocha także i wrogów pokoju”.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.