Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela zwykła

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) od 16:00 do 17:30.

W czwartek 22 października Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00. 12:00, 15:00 i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

W ramach wspierania Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia w naszej Parafii Oddział Akcji Katolickiej w Dzień Papieski przeprowadził zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży potrzebującej pomocy. W sumie na ten cel zebrano 1456 złotych i 57 groszy, które przekazano na konto fundacji. Ofiarodawcom dziękujemy.

Od 17 października do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział – w strefie czerwonej jedna osoba na siedem metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny – zgodnie z obliczeniem – może uczestniczyć we Mszy św. 156 osób. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 14 osób, w krużgankach 15 osób. Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących zaleceń i wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa osób uczestniczących w nabożeństwach w świątyni.

W przyszła niedzielę 25 października po Mszy św. o godz. 900  odmawiamy z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa Różańcowego.

Wtorek 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

Czwartek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Dusza żywi się tym, z czego się cieszy.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.